Балконні перила металеві, скляні — які вони?

Зміст:

  1. Призначення.
  2. Види, типи балконних перил.
  3. Матеріал.
  4. Висновки.

Призначення.

Перше й головне призначення перил — забезпечення безпеки, щоб людина банально не випала з балкону. З огляду на це, висота перил - не менш половини зросту людини і вони мають бути міцними.

Також, оскільки балкон це частина фасаду — перила виконують ще й функцію декору, тобто перила повинні бути не тільки міцними і надійними але й забезпечувати естетику, підкреслювати стиль будинку.

Види, типи балконних перил

За видом балкону: це можуть бути перила маленького «французького балкону», класичного балкону: П, чи Г образного, Балкони відокремлені чи суцільні (сусідні балкони відокремлені перегородками).

За формою перила можуть бути випуклі, ввігнуті, або просто прямі.

Незалежно від типу всі балконні перила складаються з бильць (або ще поручні), вертикальних елементів конструкції, балконних ригелів (це горизонтальні елементи конструкції балконів) та, за необхідності, заповнення (зашивки) яка слугує і декором, і додатковим захистом.

Металеві перила на балкон майже «іспанського» стилю
Металеві перила на балкон майже «іспанського» стилю
Прямі металеві балконні перила
«Прості», прямі металеві перила на балконі багатоповерхівки

Матеріал

На балкон зазвичай встановлюють металеві перила, це довговічніше ніж дерево, надійніше ніж інші матеріали: дерево, скло, камінь та їхні поєднання.

Металеві перила на балкон

Металеві перила або виковуються з металу, а потім обов’язково ґрунтуються, фарбуються для захисту від корозії, чи виготовлюються з нержавіючої сталі.

Ковані перила можуть добре підійти як в класичний дизайн, так і в сучасний, а от перила на балкон з нержавійки — це більш лофт*, хай-тек стиль**.

Ще один варіант металевих перил — лиття, перила з чавуну. Теж варіант, але не надто вживаний.

Скляні перила на балконах або сходах

Скляні перила на балконі — це не зовсім скляні, каркас таких перил зазвичай металевий, скло — заповнення перил, а ригелі й вертикальні стійкі — металеві, самі бильця — дерево, пластик, чи той же метал. Такі перила встановлюють як на балкон, так і на сходи.

Основна перевага, та й єдина — прозорість, що строює легкість, «повітряність» перил, та ця легкість дорого вартує: гартоване скло не дешеве, а саме таке скло необхідне, щоб забезпечити необхідну міць. До того ж прозорість потрібно підтримувати — скло потрібно регулярно мити (особливо, якщо перила встановлені ззовні).

Дерево або камінь чи пластик

Дерев'янні перила на балкон майже не встановлюються, оскільки дерево не довговічне, погано переносить атмосферні перепади. Перила з дерева встановлюють якщо будинок теж з дерева.

Камінь, бетон — теж використовують в огороджені балконів, але основний недолік таких перил — їх вага. В сучасній архітектурі бетоні та кам'яні огорожі майже не використовують.

Конструктивно кам'яні огорожі балконів складають з перил і балясин.

Пластик — сучасний матеріал, основна його перевага, то дешевизна, довговічність: пластик не гниє, не кородує, легко відтворювати — ідеальний матеріал для масового виробництва, тобто для багатоповерхівок.

Ковані «випуклі» металеві перила на балкон другого поверху
Ковані «випуклі» металеві перила на балкон другого поверху
Металеве заповнення та муровані перила балкону
Муровані перила з металевим заповненням

Висновки

Загалом як буде виглядати ваш балкон, які на ньому будуть перила — це залежить від архітектурного абрису вашого будинку і, — звичайно ж — міркувань безпеки.

Металеві балконні перила — це майже класика, вони впишуться в любий стиль, напрямок. Метал надійний та довговічний, один раз оброблений і захищений, з правильною дренажною системою послугує довго. Металеві перила це гарно, безпечно і надовго.

Скляні перила — гарно, та за склом потрібен постійний догляд, на це треба зважати, якщо скляні балконні перила будуть використовуватись на багатоповерхівках — скло треба мити.

Вам цікаво? У вас є питання, чи бажання замовити металеві перила на балкон — вільно телефонуйте, звертайтесь, ми радо вам допоможемо.


Лофт — стиль відкритого простору, своїми індустріальними елементами (цегла, грубий бетон та метал). Характерно високі потолки та відкриті елементи конструкцій.

** Хай-тек — від англійського high-tech, високотехнологічний — одне з направлень сучасного стилю в дизайні інтер'єрів, екстер'єрів. Хай-тек це прагматизм, простота та зручність

Facebook Pinterest Twitter

Ще почитити

← Ковані меблі — класика на всі часи

Ковані меблі — класика на всі часи

Додати інтер’єру та ландшафтному дизайну елегантності й особливого затишку допоможуть ковані меблі. Ковані меблі…

Прийняли участь у благодійному аукціоні →

Прийняли участь у благодійному аукціоні

Прийняли участь в благодійному заході організації «Сила Ужгорода». Благодійний показ мод до дня захисту дітей-сиріт,…

Ми на зв'язку

+38(066) 111-65-06,
+38(050) 627-50-90

Відчувайте себе вільно: питання, обговорення, як замовити

Пишіть!