Матеріали, обробка й захист

Зміст:

  1. Матеріали в ковальстві.
    1. Інші матеріали.
  2. Обробка металу.
  3. Захист.
    1. Підготовка поверхні.
    2. Нанесення ґрунту.
  4. Декоративне покриття.
  5. Висновки.

Матеріали в ковальстві

В ковальстві використовується не тільки метал, але й інші матеріали.

Та все ж спочатку про метали:

просто сталь — найпоширеніша в ковальській справі: міцна, зносостійка, добре обробляється — чудовий вибір для більшості кованих виробів;

вуглецева сталь — чорна сталь з високим вмістом вуглецю — дешево, сердито й вона зносостійка за деяких випадків, використовується також у ливарному виробництві;

нержавійка — висока стійкість до корозії, репрезентабельний вигляд, нержавіюча сталь — чудовий вибір для сучасних інтер'єрів і екстер'єрів: лофт, хайтек та інше;

благородні метали — золото, срібло, платина — використовуюся для створення дорогоцінних та якісних виробів: прикраси, предмети мистецтва (золото — ковке, має чудовий вигляд; срібло — міцне (у поєднанні з міддю), добре для ювелірних прикрас, столового приладдя);

Латунь, та бронза — одні з перших сплавів, які людина почала обробляти — сплави мають гарний вигляд, добре обробляються. Ще є спеціальні ковальські сплави, що мають високу міцність, зносостійкість і оброблюваність — ідеальні для ковальської справи;

Інші матеріали

Пластмаси та композити — прозорий полікарбонат для зашивки балконних перил, перила сходів; пластмасові ручки, елементи декору та інше;

Дерево та камінь — споконвічні супутники кованих виробів: чи то, ковані ворота, чи сходи на другий поверх — це класика не одного сторічь, і не дивно: дерево — тепло й затишок, метал це надійність і міць; камінь, в поєднанні з металом — багатовікова надійність.

Ще є скло, інші сучасні матеріали: при правильному використанні, гарному поєднанні всі перераховані матеріали наддадуть кованим виробам неперевершеності, міці, та надійності.

Обробка металу

Декілька визначень обробці металів. Мистецтву кування, художньої обробки металу вже багато сторічь, ба більше — тисячоліть!

В художній ковці використовують різноманітні техніки, основні з них:

Рубка — це не розрубування металу, а нанесення рельєфних, текстурних візерунків на поверхні металу.

Розрубування — процес поділу металевих болванок, профілів на заготовки. Це попередньо-чорновий процес обробки металу. Для розрубування (ще раз - не рубки) використовують багато засобів: гільйотина, розрубні преси, лазерна, або плазмова різка, різка водою (все залежить від товщини матеріалу, його властивостей, і, — звичайно ж, — технічного оснащення кузні, та й обсягів виробництва). До розрубування можна віднести й процес пробивання різноманітних отворів.

Гнуття, закручування, звивання та вигладжування — це техніки роботи з металом, придання йому різноманітних форм. Досягається за допомогою ковальських штампів, форм і лекал.

Відштамповування - створення форми за допомогою різноманітних штампів.

Та все ж основна техніка обробки металу в кузні — Кування металу, попереднього розжарювання та подальшого формування його форми. Форма може бути проста-складна, все залежить від майстерності коваля, вміння контролювати температуру нагріву, та форму.

Окрім обробки металу і надання йому форми — необхідно й з'єднувати окремі деталі в єдине ціле. З'єднання — склепування, з'єднання хомутами й обоймами, з'єднання на гвинтах, зварювання, припоювання — тощо.

Окремо треба звернути увагу на те, що в сьогоденні частіше використовують пустотілий профіль ніж як було в середньовіччі — тяжкі, металеві заготовки з суцільного металу.

Це впливає на вагу конструкції та способи з'єднання деталей — здебільшого різні техніки зварювання.

Для ювелірних виробів часто характерне гравіювання — нанесення додаткових пласких чи рельєфних орнаментів.

Е ще карбування — процес нанесення рельєфного декору на м'який метал: мідь, латунь, алюміній... В залежності від техніки карбування може бути: контурно-опукле, контурне-ввігнуте, ажурне, рельєфне — та інше. Карбування застосовується як і в мініатюрах ювелірних виробів, так і в монументальних композиціях.

Обробка на верстатах Включає різні операції обробки на металорізальних верстатах та інших обладнаннях.

Захист

Щоб вберегти металеву конструкцію від передчасного руйнування, збереження початкового зовнішнього стану, треба запобігти корозії, зносу та іншим видам пошкоджень.

Захист металевих поверхонь та конструкцій роблять в декілька етапів: підготовка поверхні; ґрунтування; подальша обробка поверхні; лако-фарбове покриття.

Підготовка поверхні

Металеві поверхні зачищають від бруду, іржі, мастил — інших забруднень. Зазвичай це роблять піскоструминним методом. Далі шліфують і дочищають в важкодоступних місцях.

Нанесення ґрунту

Ґрунт служить як основа для подальшого декоративного покриття фарбами, емалями або лаками і є важливою частиною процесу підготовки поверхні, допомагає забезпечити тривалість та якість покриття (за рахунок покращення адгезії*), а також захищає метал від корозії та механічних і хімічних пошкоджень.

Ґрунт, в залежності від площі обробки, наносять з розпилювача, валика (для невеликих деталей) і пензля в важкодоступних місцях.

Після ґрунтування необхідно час, щоб ґрунт висох та зміцнився. А також додаткове зачищення вже заґрунтованих поверхонь.

Декоративне покриття

Декоративне покриття використовується... Для декорування металевих поверхонь та додаткового їх захисту. Є декілька технік і матеріалів декорування:

Позолота — нанесення тонкого шару золота для придання виробу розкішного, “дорогого” виду.

Патинування — штучне зістарювання для придання старовинності, антикварності.

Фарбування — покриття перламутровими фарбами, або спеціальними ковальськими фарбами**. Техніка така ж як і при ґрунтуванні: розпилювач, валик та пензлик.

Фарбу наносять в декілька шарів, кожного разу даючи можливість попередньому шару висохнути та зміцнитись.

Порошкове покриття — має переваги перед простим фарбуванням рідкими фарбами: полімерне покриття заповнює всі щілини, важкодоступні місця, приховує нерівності і дефекти поверхні.

Висновки

Довершеності художньому виробу з металу надає не лише його форма, але і якість матеріалів, з яких він викуваний, якість декорування та дотримування технологічного процесу — виробництва та захисту.

В своїй роботі використовуємо виключно якісні матеріали — це наш принцип, тому тільки якісні матеріали від провідних брендів — саме так ми й поступаємо — якість вартує своїх коштів.

До прикладу: можна використовувати простий прозорий полікарбонат, але ми використовуємо німецький. І так у всьому.

Виникли питання? Є бажання замовити? Вільно телефонуйте, пишіть!

Вам цікаво? У вас є питання, чи бажання замовити металеві перила на балкон — вільно телефонуйте, звертайтесь, ми радо вам допоможемо.


* Адгезія — властивість зчеплення поверхонь, в даному випадку фарб, емалей з поверхнею металу або захисного покриття. Важливим є адгезійна міцність — як міцно покриття будуть триматись (зчіплюватись один з одним).

* Ковальські фарби вже містять синтетичні адгезивні компоненти й тому краще зчіплюються з металевими поверхнями. Ковальські фарби стійкі до ультрафіолету, різких перепадів температур та вологості.

Facebook Pinterest Twitter

Ще почитити

← Прийняли участь у благодійному аукціоні

Прийняли участь у благодійному аукціоні

Прийняли участь в благодійному заході організації «Сила Ужгорода». Благодійний показ мод до дня захисту дітей-сиріт,…

На підтримку дітей — аукціон →

На підтримку дітей — аукціон

Візьміть участь у благодійному аукціоні для підтримки дітей-сиріт з Дніпра! Всі виручені кошти підуть на допомогу…

Ми на зв'язку

+38(050) 627-50-90

Відчувайте себе вільно: питання, обговорення, як замовити

Пишіть!