Металеві перила парапету Київської набережної відносяться до чеського періоду. Перила старі, деінде на перилах залишились отвори від куль часів другої світової.
На перилах встановлено декілька міні-скульптур: бравому солдатові Швейкові (подейкують, що він відвідував місцевий палинковий завод, який був розташований на цій набці), міні-скульптура угорському художнику Тівадар Чонтаварі Костка — він навчався в Ужгороді, ще декілька скульптурок далі: вузол Кротона — на честь Івана Фірцака-Кротона, найсильнішої людини планети у 1928 році — він теж тутешній, з наших краян, та міні-скульптура їжачки — це в честь міста-побратима в Чехії — Їглава, хоча, мо, й на честь каштанів, якими засаджена набережна (на противагу липам з протилежного берега). Дуже вже ця сімейка їжачків нагадує каштани.
До речі: на цій же Київській набережній ми виготовили і встановлювали металеві балконні перила в багатоповерхівці.
Проводимо повну реставрацію. Деякі секції потребують часткового відновлення, а деякі — потрібно виготовляти наново, оскільки наскрізна іржа повністю знищила конструкцію.
Нові стовпчики, ґрати, заклепки — все це необхідно відтворити достовірно, щоб перила не втратили своєї автентичності.
На фото та відео — деякі з етапів реставрації металевих перил парапету Київської набережної в Ужгороді: процес, стан — було-стало.
Короткі відео — монтуємо закладні на стовпчики огородження перед встановленням кам'яних блоків та фрезерування отворів:
Продовження процесу реставрації перил тут…, а початок, точніше «приквел» — процес демонтажу та оцінки ост тут...